<- Zpět

Původní výprava

Moje první kroky přirozeně vedly na Miskatonickou univerzitu – místo, odkud v roce 1907 vyrazila ona proslulá výprava. Elita celé fakulty... a podívejte se, jak to s ní dopadlo. Z výroční zprávy jsem dal dohromady alespoň několik účastníků. V čele expedice stál uznávaný profesor Jonas Reynolds, docela zvláštní figura. Z řad jeho kolegů jmenujme profesora Anthona Bayerse, doktorku Amalii Robertsovou a samozřejmě nebohého Johna Chandlera. Nejedná se o kompletní seznam členů původní expedice, ale jejich osudy rozhodně stojí za zmínku.


Profesor Jonas Reynolds je od odchodu expedice nezvěstný. Žádný z navrátivších se vědců nevěděl, co se mu stalo. Jeho osud zůstává i nadále záhadou. Před rokem byl prohlášen za mrtvého.

Doktorka Amalia Robertsová je od odchodu expedice nezvěstná. Nikdo neví nic o jejím osudu. Naposledy byla viděna u události, které ostatní přezdívají Rozdělení expedice. Bližší informace nikdo neposkytl. Před rokem byla prohlášena za mrtvou.

Anthon Bayers se vrátil spolu s přeživšími členy expedice v dobrém fyzickém zdraví. Během povinné hospitalizace bylo zjištěno, že ho sužují noční můry. Křičel ze spaní slova v neznámém jazyce a vyhrožoval smrtí osobě, jejíž identitu se dosud nepodařilo určit. Necelý měsíc po návratu se odstěhoval z města, nikdo neví kam.

John Chandler je ze všech účastníků expedice největším otazníkem. Necelý měsíc po návratu byl hospitalizován v Sanatoriu Panny Marie pro duševně choré. Od té doby nepromluvil ani slovo a napadl čtyři ošetřující lékaře.